Вебінар «Цифрові технології в освітній діяльності словесника: практичний досвід» (29.04.2025 р., онлайн)
29 квітня 2025 року відбувся надзвичайно корисний та інформативний онлайн-вебінар «Цифрові технології в освітній діяльності словесника: практичний досвід». Захід, що проводився в рамках освітнього проєкту Erasmus+ DigiFLEd «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов на основі інтеграції з інформаційними технологіями», об’єднав освітян і студентів з усієї України, випускників ГІІМ і партнерів проєкту.
Спікеркою заходу виступила Ірина Скляр, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та доцент кафедри світової літератури. Її глибокі знання і практичний досвід у сфері використання цифрових інструментів в освіті викликали жвавий інтерес серед численних учасників.
Під час вебінару пані Ірина ознайомила слухачів з актуальними вітчизняними та зарубіжними класифікаціями цифрових інструментів, що можуть значно збагатити та урізноманітнити процес викладання навчальних дисциплін. Особливу увагу було приділено практичному застосуванню конкретних онлайн-сервісів.
Учасники вебінару отримали цінні практичні навички роботи з такими популярними та ефективними інструментами, як: Padlet TA, Genially, Napkin AI.
- Genially – це онлайн-платформа, яка відкриває безмежні можливості для створення інтерактивного навчального контенту, зокрема легко розробляти яскраві презентації з анімацією та клікабельними елементами, захопливі інфографіки, цікаві вікторини, тести, креативні escape-room завдання. Genially поєднує зручність використання, візуальну привабливість та широку функціональність без необхідності програмування.
- Padlet TA – інноваційний асистент викладача, що використовує штучний інтелект для створення навчального контенту. Інструменти Padlet TA допомагають викладачам більше зосередитися на викладанні та менше витрачати часу на підготовку рутинних завдань. Padlet TA має потенціал зробити роботу вчителів ефективнішою та значно пришвидшити процес створення персоналізованого контенту для здобувачів освіти.
- Для швидкого та ефективного обміну ідеями учасники ознайомились з можливостями Napkin AI, інструмента, що допомагає перетворювати текстову інформацію на наочні візуальні елементи.
Відгуки численних учасників свідчать про високу практичну цінність отриманої інформації, а також підкреслюють високий професіоналізм спікерки та актуальність розглянутих питань.
Проведений вебінар став ще одним важливим кроком у реалізації проєкту Erasmus+ DigiFLEd. Захід підкреслив важливість використання сучасних цифрових інструментів для підвищення зацікавленості здобувачів освіти та якості навчання на всіх рівнях.